Aktuális hírek

DÖK-túra a Zádor-várhoz

Tisztelt Szülők! Kedves Gyerekek!

Hagyományteremtő céllal ezentúl minden évben egyik túránkat egy olyan településen, illetve annak környékén szeretnénk tartani, ahonnan diákjaink iskolánkba járnak.
Ezért a tavaszi DÖK-túránk keretében Pécselyen a Zádor-várat látogatjuk meg, ahol a most zajló régészeti feltárásokról rövid kis bemutató előadást is meghallgathatunk. Szerencsés esetben az éppen virágzó gyöngyvirágmezőt is megleshetjük. A várban szalonnasütést tervezünk - amelyhez kérjük, mindenki gondoskodjon a saját sütnivalójáról -, majd visszafelé indulva megkóstolhatjuk a Pécselyt és Balatonszőlőst is ivóvízzel ellátó Zádor-forrás tiszta vizét.
Ezúton szeretnénk kérni az itt lakó családokat, lehetőségük szerint csatlakozzanak túránkhoz, hogy útközben meséljenek falujukról, nevezetességeiről, helyi sajátosságokról, legyenek házigazdáink!
Találkozzunk 2019.04.27-én szombaton 10 órakor Pécselyen a bolt előtti parkolóban(óvodával szemben)! 
Mindenkit szeretettel vár Heni néni és Tibor bácsi
Ha valakinek az oda-és hazajutás gondot jelent, jelezze nekünk, segítünk!