Elhunyt iskolánk egykori igazgatója

Mély fájdalommal tudatjuk, hogy Farkas Gézáné, Mária néni életének 92. évében, 2017. október 27-én elhunyt.
Utolsó útjára a tihanyi temetőben 2017. november 6-án, hétfőn, 13 órakor kísérhetjük el.

Mária néni 1925. március 10-én született Sitkén.
Pedagógus diplomáit Kőszegen és Budapesten szerezte.
1959-től 1980-ig dolgozott a tihanyi iskolában, és 1961-től 1967-ig iskolánk igazgatója volt.

Kocsis Lászlóné, Erzsi néni e szavakkal méltatta Őt a legutolsó emlékdiploma átadásakor:
"Magas szintű oktató-nevelő munkát követelt az iskola pedagógusaitól, melyre példát tőle magától kaphattak munkatársai. Határozott, szókimondó, de igazságos vezetőként emlékeznek rá kollégái, tanítványai.
Közvetlen, jó kapcsolatot ápolt a gyerekek szüleivel, a település lakóival.A tihanyi iskola ügyéért fáradhatatlanul és töretlen lelkesedéssel dolgozott. Képes volt arra, hogy a falu vezetőit meggyőzze és az iskola fejlesztése mellé állítsa.
A szülők, gyerekek, kollégái tisztelete és szeretete övezte munkás éveiben és veszi körül azóta is."